Arçelik Buzdolabı Soğutmuyor

Arçelik Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabı soğutma sorunları farklı nedenlerle kullanıcıların yaşadığı sorunlardan biridir. Arçelik buzdolabı soğutmuyor şikayetiniz varsa bir kaç adımda kontrol yapmanız gerekecektir. Aşağıda sizlere neler yapabileceğiniz hakkında adımları sıralayacağız ancak yinede sonuç alamazsanız en yakındaki Arçelik yetkili servisini aramanız gerekecektir.

Buzdolabı Neden Soğutma Yapmaz

Arçelik buzdolabı dahil diğer tüm modellerde tesisatlardan kaynaklı sorunlar en sık görülenlerdir. Eğer Arçelik buzdolabı soğutmuyor diyorsanız buzdolabınızın doğru voltaj alıp almadığı kontrol etmeniz gerekecektir. Buzdolabı soğutma ayarının kontrolünüde yapmanız gerekmektedir. 4Santigrat derece maksimum konuma yakın bir ayarlama yaparak deneyebilirsiniz. Ayrıca Arçelik buzdolapları kapasiteden fazla yükleme yapılması, buzdolabı kapağının tam olarak kapanmaması nedeni ile soğutma sorunları yaşayabilir.

Arçelik Buzdolabı Soğutmuyor

Arçelik buzdolaplarının içinde buluna hava kanallarının gıda ve dolap içindeki ürünlerle kapanması nedeni ile de soğutma sorunu çıkabilir. Büyük hacimli gıdaların hava kanallarının kapanmasına neden olup olmadığını kontrol ediniz. Buzdolabının içindeki hava akışının dışarını çıkmasının engellenmemesi için lastiklerin durumununda iyi olması gerekir. Kapaklarda bulunan lastikleri ufak bir temizlik ile kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer lastikler yeterli şekilde yapışmıyorsa soğuk hava akımı dışarı çıkacağından buzdolabı soğutmuyor durumunu yaşayacaksınız.

  • Buzdolabın kapısı düzgün kapanmamıştır.
  • Buzdolabını gaz kaçağı yapıyor olabilir.
  • Soğutucu ve dondurucu bölmesinin sıcaklığı düşük olabilir.
  • Dolabınızın su tahliye kanallarında tıkanma yaşanıyor olabilir.
  • Rezistanslardan arıza ve bozulma olabilir.

Soğutma Sorunu için Arçelik Servisine Ulaşın

Eğer bireysel çözümler ve yukarıda bahsedilen adımlarla sorun giderilmeyin hala Arçelik buzdolabı soğutmuyor diyorsanız yetkili Arçelik servisini aramanız ve destek almanız gerekecektir. Cihazınız yeni ve garantisi devam ediyor ise özel servis yerine kesinlikle yetkili Arçelik servisini aramanız gerekecektir. Size yakında bir servis aramak yerine Arçelik çağrı merkezine ulaşmanız halinde en yakındaki servis sizlere yönlendirilmektedir. Buzdolabı soğutma hataları ve arızaları genelde servisler tarafından kolayca giderilecek arızalardan biridir. Bu nedenle buzdolabınınız yetkisi olmayan kişi ve firmalara müdahale ettirmeyiniz.

Tüm Buzdolabı Markaları Soğutma Sorunları

Sitemizdeki diğer yazı olan buzdolabı neden soğutmaz bölümünde genel buzdolabı cihazlarındaki soğutma sorunlarından bahsettik. Kısa bir vakit ayırarak bu yazımızıda inceleyebilirsiniz. Buzdolabına ait bir çok sorunun çözümlerini sitemizde bulabilirsiniz. Eğer yazımız ve sorun ile ilgili görüş paylaşmak isterseniz yazının altı kısmındaki yorum bölümünden bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Buzdolabı Servisi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
En Yakın Buzdolabı Tamircisi
Next reading
Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir