Buzdolabı Arızaları

Genelde buzdolabı arızaları nelerdir diye soruyorsanız yazımıza kısa vakit ayırarak gözatabilirsiniz.

Marka farkı olmaksızın buzdolabı arızaları her kullanıcın yaşayacağı kaçınılmaz durumdur. Buzdolabı servisimize ulaşan şikayetler genelde her markada benzer problemlerdir. Bazı buzdolabı arızaları ufak boyutta veya kullanıcı tarafından anlaşılabilen ve giderilebilecek arızalardır. Diğer buzdolabı arızaları ise tamamen uzman teknisyenler tarafından ele alınması gereken arıza tipleridir. Yazımızın devamında kişilerin yaşamış olduğu ve buzdolabı servisi çağrı merkezimize sürekli ulaşan arıza ve talepleri sıraladık.

Buzdolabı Arıza Servisi

şimdiye arayın buzdolabı servisi bir kaç dakika da adresinizde olsun

Ufak Boyutlu Buzdolabı Arızaları

Ufak boyuttaki buzdolabı arızaları hem kullanıcı tarafından giderilebilecek sorunlar olduğu gibi yine servis firması tarafından bir kaç dakikada çözüme kavuşabilecek buzdolabı arızasıdır. Ancak kullanıcı hiç bir şekilde kendisi müdahale etmek istemeyebilir. Bu durumda servis uzmanından destek alması gerekmektedir.

  • Buzdolabı lambası çalışmıyor : Bu arızayı yaşıyorsanız dolap içindeki ampülün değişimi yada aydınlatma sisteminin değişmesi gerekecektir. Bireysel olarak mevcut ampul ve sisteme uyumlu farklı bir aydınlatma ile değişim yapabilirsiniz.
  • Buzdolabı raf arızaları : Buzdolabı rafları fark nedenlerle kırılabilir ve değişimi gerekebilir. Bunun için servis firmasından hizmet alabileceğiniz gibi dilerseniz dolap modelinize göre yeni raf alımını kendiniz yapabilir ve değiştirebilirsiniz.
  • Buzdolabının Kapısının kapanmaması : Buzdolabı kapısı kapanmıyorsa dolabınız muhtemelen soğutma sorunu verecektir. Kapının kapanmasına engel olan lastik (fitil) değişimi yapılması gerekecektir.
  • Buzdolabı yüksek sesle çalışıyor : Buzdolabında yaşanan sorun nedeni ile sesli ve gürültülü çalışma oluşabilir. Bunun için servis uzmanı cihazı yerinde görecek ve sese neden olan sorunu bulacaktır.

buzdolabı arıza

Büyük Boyutlu Buzdolabı Arızaları

Aşağıda belirtmiş olduğumuz buzdolabı arızaları daha ciddi seviyede diyebileceğimiz sorunlardır. Buzdolabının çalışmaması yada düşük performansta çalışmasına neden olacak sorunlar sıralanmıştır. Bu sorunlarda buzdolabı sahibinin pek yapacağı bir işlem ve müdahale bulunmaz. Deneyimli buzdolabı servisi firmalarından hizmet almanız doğru bir seçim olacaktır.

  • Buzdolabı Fan Motoru Çalışmıyor : Sık yaşanan buzdolabı arızları aarsındadır. Buzdolabındaki fan motoru yanmış olabilir, karlanma, buzlanma yapmış ve kanatları işlevsiz kalmış olabilir. Temizliği yada değişimi ile sorun çözüme kavuşturabilir.
  • Buzdolabı Kompresör arızası : Buzdolabında soğutma sorununa neden olan arızlardan biridir. Kolay kolay arıza gösteren bir alan olmasada sorun yaşandığından buzdolabı çalışmaz hale gelebilir. Bu arıza için uzman buzdolabı servisinden destek almanız önerilmektedir.
  • Buzdolabı Motor Arızası : Her ne kadar buzdolabı son derece dayanıklı olsa da zaman zaman motor arızası da verebilir. Motor tamiride son derece zordur. Servis firması kesinlikle doğru analiz yapıp tamiri mümkünse değişim olmadan sorunu çözebilir.

 

Buzdolabı Arızaları tamircisi : Buzdolabı Servisim

Sıralamış olduğumuz buzdolabı arızları arasında listeye almadığımız çok daha fazla sorunda ekbere bulunmaktadır. Ancak sıraladığımız arızalar genelde sorunların kaynağıdır. Buzdolabı tamircisi için marka ve modelde tecrübeli servis firmamıza heme ulaşabilir ve garantili çözümler elde edebilirsiniz. İstanbul buzdolabı servisi olarak tüm ilçe ve semtlerde sizlere teknolojik donanımlı servis kadrolarımızla hizmet vermekteyiz.

Buzdolabı Servisi Buzdolabı Tamircisi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Bayrampaşa Buzdolabı Servisi
Next reading
Taksim Buzdolabı Servisi