Buzdolabı Çalışıyor Ancak Soğutmuyor

Evde yada işyerinde buzdolabı çalışıyor ancak soğutmuyor diyorsanız mutlaka paylaşımı sonuna kadar inceleyiniz

Buzdolabının en büyük işlevi soğutma ve iklimlendirmedir. Ancak bazen markası her ne olursa olsun buzdolabı arızası oluşabilir ve soğutma sorunları yaşarsınız. Buzdolabı Çalışıyor Ancak Soğutmuyor problemini sizin gibi bir çok kişi yaşamaktadır. Sorunun giderilmesi bazen uzmanlık isteyebileceği gibi bazen basit işlem ve müdahaleler ile sorun giderilmektedir. Aşağıda sizler için buzdolabı soğutmuyor şikayeti alan ziyaretçilerimize detaylı bir liste hazırladık. Buzdolabı servisi için aramadan önce sizlerde bu detayları gözden geçirebilirsiniz.

Buzdolabı Servisini Aramadan Önce Yapmanız Gerekenler

İstanbul buzdolabı servisi firması olarak önerimiz aşağıdaki sıralı işlemleri yapmadan önce buzdolabınızın içini boşaltmanızdır. Eğer buzdolabınızı boşalttıysanız adım adım işlemleri takip ediniz.

 • Buzdolabınızın fişini çekiniz ve 3-4 saat aralığında bekleyiniz.
 • Fişi çekilen buzdolabın kapağının açık kalmasını sağlayınız.
 • Belirtilen sürede bekledikten sonra tekrar fişini takın ve dolabınızın soğutup soğutmadığını kontrol ediniz.
 • Buzdolabınızda fan sorunu da soğutma yapmasına neden olabilecek arızalardandır. Bunu anlamak için dolap kapısı açıkken aydınlatma ve kapı sensör düğmesine basın ve fanın sesinin gelip gelmediğine , çalışıp çalışmadığına bakınız.
 • Yukarıda bahsettiğimiz maddeler dışında bir kaç farklı sorunda buzdolabı soğutma sorununa neden olabilir. Ancak yukarıdaki işlemler dışında kullanıcının yapabileceği fazla bir müdahale yoktur. Kompresör, motor, anakart sorunları için teknik servis desteği almanız gerekmektedir.

Buzdolabı Soğutma Hatasına Sebep Olabilecek Etkenler

 • Buzdolabı soğutucu fanı arıza yaşıyor olabilir.
 • Buzdolabı filtre problemi yaşayabilir.
 • Buzdolabı Kompresör arızası yaşıyor olabilir.
 • Buzdolabı evaporatörün karlanma sorunu soğumasına neden oluşturabilir.
 • Buzdolabı rezidansları arızası soğutma yapmasına engel teşkil edebilir.
 • Buzdolabınız gaz kaçağı sorunu yaşıyor olabilir.

 

 

Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyorsa bizi arayın

İstanbul buzdolabı profesyonel buzdolabı servis ve bakım hizmetleri

Buzdolabı Çalışırken Soğutmuyorsa Bizi Arayın

Buzdolabı Çalışıyor Ancak Soğutmuyor şikayetiniz devam ediyorsa servis firmamıza ulaşabilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz. Tüm marka buzdolabı için servis hizmetimiz bulunmaktadır. Buzdolabı soğutma sorunları buzdolabı markasına göre farklılık göstermez. Arçelik buzdolabı, Bosch buzdolabı, Siemens buzdolabı, Samsung buzdolabı, Ariston buzdolabı, Vestel buzdolabı gibi tüm markalar da benzer sorunlar yaşanabilir. Gün içerisinde bizlere ulaşan müşterilerimize aynı gün içinde soğutma sorunu için teknik ekip göndermekteyiz. Mesai saatleri dışında lütfen sitemizde bulunan servis kayıt formunu doldurunuz. Sizlere en kısa sürede çağrı merkezimiz ulaşacak olup yaşadığınız sorunu kısa sürede çözecektir.

Buzdolabı Servisi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Buzdolabının Alt Kısmı Soğutmuyor
Next reading
Anadolu Yakası Buzdolabı Servisi