Buzdolabı Çalışmıyor

Bilemediğiniz ve anlayamadığınız bir sebepten ötürü Buzdolabı Çalışmıyor diyorsanız öncelikle servis çağırmadan yazımıza göz atabilir ve buzdolabınızın kullanım kılavuzunu inceleyip hatayı ve sebebi sebebi anlamaya çalışmalısınız. Bir çok farklı değişik nedenden ötürü Buzdolabı çalışmıyor olabilir.

Buzdolabı Neden Çalışmaz? Bir anda sorunusuz çalışan Buzdolabı çalışmaz hala neden gelebilir diyorsanız nedenlerine bir kaç maddede bakalım. Buzdolabı Çalışmıyor ise öncelikle sırası ile kontrol etmemiz gereken işlemler ve uygulamalar olacaktır.

  1. Buzdolabı Elektrik Bağlantısı : Arıza her zaman buzdolabından kaynaklı olmayacaktır. Elektriksel arızlarda sıkça yaşanabilmektedir. Buzdolabı Çalışmıyor ise öncelikle elektrik bağlantı kablolarına göz atılmalıdır. Buzdolabının fişe bağlı kablosunda herhangi bir ezilme kırılma olup olmadığı kontrol edilmeli ve sigortasıda yine gözden geçirilmelidir. Şayet elektrik bağlantı hatası nedeni ile sorun olduğunu düşünüyorsanız Buzdolabı Servisi yerine elektrikçi de çağırabilirsiniz.
  2. Buzdolabı Resistansı Arızlanmış Olabilir : Buzdolabı Çalışmıyor diyorsanız bir diğer neden de Resistans olabilir. Eğer Buzdolabı Resistans kaynaklı sorun yaşıyorsanız bireysel olarak kendinizin yapabileceği çok fazla şeyde bulunmaktadır. Sorunun burdan kaynaklığından eminseniz Buzdolabı Tamircisi ve Servis için bizlere ulaşabilirsiniz. Şayet sorunun Buzdolabı Resistansından kaynaklı olup olmadığını bilemiyorsanız vede bir çok yere bakıp hatayı bulamadıysanız yine arıza tespit için profesyonel destek almanız önerilmektedir.
  3. Buzdolabı Motoru Arızlanmış Olabilir : Motor kaynaklı sorunlar ciddi buzdolabı arızalarıdır diyebiliriz. Buzdolabı Çalışmıyor diyorsanız motorundan kaynaklı bir sorun en olası sorunlardan biridir. Motor kısmında starter, pompalama, kompresör ve çeşitli teknik arızlar yaşanabilmektedir. Eğer bu gibi sorunlar yaşanıyorsa kesinlikle uzman bir teknisyen eşliğinde hizmet almak gerekir. Buzdolabı Servisim olarak tüm motor arıza durumlarında sizlere en yüksek verimlilikte çözüm üretiyoruz.
  4. Ana Kart Arıza ve Sorunları : Buzdolabı Kartınızda işlevini yerine getiremiyor olabilir. Ana kart arızlarında bir çok Buzdolabı Servisi sizlere parça değişimi önerebilir ancak Buzdolabı Servisim ekipleri bu gibi durumlarda öncelikle tamirden yanadır. Sizlere çok daha az maliyet çıkarabilmek adına Buzdolabı Tamiri yapmak çok daha mantıklı olanıdır.
  5. Buzdolabı Gazı Eksilmiş ve Gaz Kaçağı Oluşmuş olabilir : Buzdolabı gazı sorunları çok sık yaşanacak arıza nedenlerinden değildir ancak kısmi olarak bazı buzdolabı sahipleri bu sorunu yaşamaktadır. Eski nesil buzdolaplarında çok daha sık görünen bu sorunda gaz bitimi yaşanmış yada gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Buzdolabı Çalışmıyor diyorsanız gaz içinde kontrol yapılması gerekmektedir.
Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolabınız Çalışmıyorsa Hemen Servis Çağırın

Buzdolabınızın bırakın bir kaç çalışmamasını bir kaç saat bile sizlere büyük sıkıntı verecektir. Buzdolabı Çalışmıyorsa yukarıda sizler bahsettiğimiz bazı detaylara dikkat edebilir, kontrolünü gerçekleştirebilir ve arızayı anlayabilirsiniz. Ancak bir çok arıza ve buzdolabı sorununda profesyonel servis desteği almak gerekmektedir. İstanbul Buzdolabı Servisi ve Buzdolabı tamircisi olarak sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. İstanbul tüm ilçelerinde servis, onarım, tamirat, bakım, yedek parça ve montaj hizmetimiz vardır. Ayrıca müşterilerimize hem işçilik garantisi hizmeti hemde aynı gün hızlı hizmet ayrıcalığımızda bulunmaktadır.

 

 

 

Buzdolabı Servisi Buzdolabı Tamiri

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kurfalı Buzdolabı Servisi
Next reading
Samsung Buzdolabı Servis