Buzdolabı fan motoru çalışmıyor

Buzdolabı soğutma sorunları, buzdolabı fan motoru çalışmıyor sorununda ne yapılması gerekmektedir?

Buzdolabı fan motoru çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız mutlaka yazımızı inceleyiniz. Buzdolabı modeliniz çift kapılı, tek kapılı ve no frost olsun fan motorsu arıza yaşamanız olası bir durumdur. Eğer buzdolabı fanı çalışmıyorsa buzdolabınız soğutma sorununuda beraberinde yaşayacaktır. Fanın çalışmama nedenlerinden biri karlanma yapması ve fan pervanelerinin işlev yapamaması yada fan motorunun yanmasıdır. Dağıtıcı fan motorunu kanatları bazı buzdolaplarında karlanma, buzlanma nedeni ile görev yapamaz hale gelebilir. Çoğu zaman buzdolabı fan motoru çalışmıyor sorununda fan temizleme ile sorun girilse de bazende değişim gerekmektedir. Buzdolabı fan motoru yaşadığı arıza nedeni ile hiç çalışmayacağı gibi fan motoru ses yapıyor sorunuda yaşayabilirsiniz.

Fan moturu servisini ara

Buzdolabı fan sorunları için hemen servisimizi arayınız

Fan Motoru Arızasını Nasıl Anlarsınız?

Buzdolabınızın kullanıcı klavuzunu kesinlikle incelemenizi tavsiye ederiz. Bir çok buzdolabı klavuzunda bu konu hakkında bilgi bulabilirsiniz. yada internet üzerinden araştırmalarla bilgi edinebilirsiniz. Buzdolabı kapağı açıldığında fan motoru durmakta olup ses gelmemesi gerekir. Burada kısa bir test yapabilirsiniz. Buzdolabı alt üst kapaklarını açınız, sonrasında dolap kapaklarının kapandı uyarı veren swic lere manuel olarak basınız ve fanın kapılar açıkken çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz. Şayet fan bunu yapmanız durumunda çalışmıyorsa fan motoru arızası yaşadığınız anlamına gelmektedir.

buzdolabı fan motoru çalışmıyor

 

Fan Motoru Ses Yapıyor

Fan motoru arızasında şayet fan motoru ses yapıyor şikayetiniz varsa yine bu soğutma fanındaki karlanma, buz yapma nedeni ile kanatların dönmeyişi, zorlanması nedeni ile olabilir. Sizlere önerimiz olan dolabınızın fişini çekip bir kaç saat bekleme sonrasında tekrar takıp çalışmanız halinde yine ses yapıyorsa farklı teknik sorunlar yaşadığınız varsayılabilir. İstanbul tüm ilçelerinden servis firmamıza ulaşarak Fan motoru ses sorunları için çözüm bulabilirsiniz.

 

 

Buzdolabı fan Motoru Çalışmıyorsa Ne Yapabilirsiniz?

Buzdolabı servisi arayışına girmeden önce fan motorunun buzlanma nedeni ile çalışmadığı düşünerek dolabın fişini çekebilir 4-6 saat yada biraz daha uzun süreli bekleme yaparak fan motorundaki buzlanmanın çözülmesini bekleyebilirsiniz. Sonrasında tekrar fişi takarak buzdolabınızı çalıştırınız. Bu işlemi yaparken mutlaka buzdolabınızda kısa sürede bozulacak gıdalarınıza dikkat ediniz. Şayet yine de fan motoru çalışmıyorsa İstanbul buzdolabı servisi firmamızı arayarak profesyonel çözüm alabilirsiniz.

 

 

Buzdolabı Servisi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Buzdolabı Motoru Tamir Edilirmi?
Next reading
Beylikdüzü Buzdolabı Servisi