Buzdolabı Soğutmuyor

Sizde eski veya yeni buzdolabınızda Buzdolabı Soğutmuyor diyorsanız yazımızı dikkatlice okuyup dilerseniz servis firmamızdan destek alabilirsiniz.

Buzdolabı sorunları arasında Buzdolabı soğutmuyor şikayeti en sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Buzdolabının soğutma yapmamasına neden olan bir çok faktör olabilir. Ancak genelde benzer sebep ve nedenlerle bu sorunlarla kullanıcı karşılamak durumunda kalır. Eğer buzdolabım sogutmuyor diyorsanız kompresör presyonların zayıf kalması, soğutucu gazın olmaması ( buzdolabında gaz kolay kolay bitmez. Genelde gaz kaçağı sorunu varsa bu durum oluşabilir), Kit arızaları, buzdolabı kart arızası, dolap kapaklarının açık kalıyor olması, karlanma ve buzlanma yapması, elektronik timer arızaları nedeni ile buzdolabı soğutmuyor arızası yaşanabilir.

Buzdolabı Soğutma Sorunlarında Neler Yapılması Gerekir?

Eğer buzdolabınızda ilk defa yada yeni soğutma sorunu yaşanıyorsa buzdolabı servisi arayışına girmeden bireysel olarak kontrol yapabileceğiniz noktalar vardır. Buzdolabı kullanmaz kılavuzunda bir çok detay bulunmakla beraber internet üzerinden de detaylı bir araştırmaya girebilirsiniz. Servis firmasına telefon açmadan önce sizlerde kısa bir araştırmayı mutlaka yapınız. Aşağıdaki maddeler halinde sizlere neler yapabileceğiniz ve neleri kontrol edebileceğinizi sıraladık.

Buzdolabı Soğutmuyorsa Ne Yapmalıyım?

  • Öncelikle basit elektrik sorunu nedeni ile buzdolabınız bu hatayı vermiş olabilir. Dolabınızın aydınlatma lambalarını ve göstergelerini kontrol ediniz. Elektrik fişinden dolabınızın fişini çekiniz ve başka bir prizde tekrar takıp deneyiniz.
  • Buzdolabınızın kapak fitilleri zarar görmüş ve yıpranmış olabilir. Buda buzdolabının kapağının kapanmaması yada yetersiz kalması nedeni ile sorun yaşıyor olabilir. Kapağın kapanmasına engel olan bir isim olup olmadığını ve dolap kapak lastiklerini de kontrol ediniz.
  • Buzdolabı soğutmuyor diyorsanız yine servisi aramadan önce dolap sıcaklık derecelerine bakmanızı öneririz. Alt kısım soğutucu bölmesinde sıcaklık 4°C, Dondurucu difriz bölümünde ise -20°C değerinde olması gerekmektedir. Lütfen bu ayarları dolabınızda kontrol ediniz.
  • Buzdolabı fan motoru arızalarında da buzdolabınız soğutma yapamaz. Fan motoru kanatları buzlanma yapmış ve çalışmasın engel bir durum oluşmuş olabilir. Bunu anlamak için dolabınızın kapağını açınız ve ışığın yanıp sönmesini sağlayan düşmeye tıklayınız. Buzdolabınız kapalı olduğunu algılayacak olup fan motoru sesi alınması gerekir. Eğer fan çalışma sesi gelmiyorsa buzdolabınız da fan motoru arızası vardır. Bu durumda yapmanız gereken buzdolabı tamiri için buzdolabı servisi çağırmanız gerekmektedir.

Buzdolabı Soğutmuyorsa Servisimize Ulaşın

Tüm buzdolabı markalarında soğutma sorunlarında sizlere en kısa sürede servis sağlıyoruz.

buzdolabım sogutmuyor

Buzdolabı Soğutma Sorunu Yaratan Diğer Arızalar

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler buzdolabı soğutmuyor şikayeti alanlar için öncelikle değerlendirilmesi gerekenlerdir. Bir diğer buzdolabı soğutmuyor sorununa neden olan durumda buzdolabı filtre sorunları ve arızalarıdır. Buzdolabı kompresörünün arıza vermesi ve dolap arka kısmında bulunan evaporatör kar yapması da soğutma da sorun oluşmasına neden olabilir. Ayrıca yine rezidansın yanması, ve gaz sorunları da buzdolabında soğutma sorununa neden olacaktır. Buzdolabım sogutmuyor diyorsanız ve kendi başınıza çözüm bulamayacağınızı düşünüyorsanız İstanbul buzdolabı servisimize ulaşmanız gerekecektir.

Arçelik buzdolabı soğutmuyor, vestel buzdolabı soğutmuyor sorunu aslında markaya göre değil çalışma prensibi benzer modellerde aynı sorunlardan kaynaklı olmaktadır. Siemens buzdolabı, Samsung buzdolabı, Indesit buzdolabı, Franke buzdolabı, Aeg Buzdolabı, Profilo Buzdolabı, Vestel Buzdolabı, Bosch buzdolabı, Altus buzdolabı, Regal buzdolabı için genelde sorun benzerdir. Buzdolabız yeni ise yetkili servislerine ulaşmanız tavsiye edilmektedir.

 

Buzdolabı Servisi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Buzdolabı Neden Soğutmaz
Next reading
Buzdolabı Teknik Servis