Buzdolabının Alt Kısmı Soğutmuyor

Kullandığınız buzdolabının alt kısmı soğutmuyor üst kısmı sadece soğutuyorsa servis çağırmadan önce bireysel olarak yapabileceğiniz adımları yazımızda bulabilirsiniz.

Buzdolabında dondurucu bölümünde soğutma problemi yokken Buzdolabının alt kısmı soğutmuyor hatası alıyorsanız ilk bakmanız gereken yer dolap kapağıdır. Açık kalan dolap kapaklar yaklaşık 3-4 dakika süresi içinde bloklamaya neden olup soğutma sorunu almanıza neden olabilir. Bu nedenle buzdolabı servisi çağırmadan önce kapağın kapanmasına engel bir durum olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Bloklamaya neden olan bu durum dolabın fanında buzlanma olmasına neden olur buda tıkanmanın yoluna açar ve soğuk hava dolabın içine girmez. Soğuk hava dolaşımı olmayacağı içinde bölmenizde sorun yaşarsınız.

Buzdolabı Alt Kısım Soğutmuyorsa Ne Yapmanız Gerekir

Fan da buzlanmanın giderilmesi için kendiniz basitçe çözüm deneyebilirsiniz. Öncelikle buzdolabının fişini çekiniz. fan bölümündeki buzlanmanın kısa sürede gitmesi kolay olmayacaktır. fişi çekili ve kapılarının tamamen açık halde minimum 12 saat maksimum da 24 saat beklemeniz gerekecektir. Buzdolabı yalıtımı çok güçlü olduğu için bu sürede beklemeniz önerilmektedir. Kış aylarında buzun erimesi genelde çok daha geç olmaktadır. Sizlere bu süre çok gibi görünebilir ancak teknik bir konu olan soğutma sorunları için bunu denemeniz kesinlikle önerilmektedir. Bozulması muhtemelen gıdaları başka bir dondurucuya alabilir yada tüketebilirsiniz.

buzdolabının alt kısmı soğutmuyor

Buzdolabı alt bölme sorununda bizlere ulaşın

Buzdolabı servisi için donanımlı araçlarımız ve uzman teknisyenlerimizle sizlere en hızlı çözümleri sağlıyoruz.

Buzdolabı Su Tahliye Kanalları Tıkanmaları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz buzdolabı kapının açık kalma hali sizlerde yaşanmadıysa ve fişi çekip dediğimiz sürede beklediğiniz halde sorun giderilmediyse ikinci sorun su tahliye kanallarıdır. Buzdolabında bulunan resiztanslar dolabın buzlanmasını engellemek için belirli saat aralıklarında işlev yapmaz. Şayet bu sistem doğru çalışmazda havalandırma kısmı tıkanacak ve soğuk hava devir daim yapamayacaktır. Bu sorunun giderilmesinde bireysel olarak buzdolabı sahibinin çok fazla yapabileceği bir müdahale bulunmamaktadır. İlk yöntem ile sorun çözülemediyse uzman teknisyen desteği almalısınız. İstanbul tüm ilçelerinden buzdolabının alt kısmı soğutmuyor sorunu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Diğer Soğutma Arızaları nelerdir?

Buzdolabının Alt Kısmı Soğutmuyor sorunu için genelde yukarıda bahsettiğimiz durumların çözümü ile sorun ortadan kalkar. Ancak bazı durumlarda devre kesici arızası, rezistans arızası, iç fan motoru arızalarıdır. Firmamız müşterilerine tam kapsamlı hizmet vermekte olu sorunun kaynağını tecrübesi ile kısa sürede bulmaktadır. Firmamız ayrıca buzdolabı servisi işlerinde yeni teknoloji yardımcı cihazlar kullanmakta olup sorunu kolayca bulmakta ve çözmektedir.

Buzdolabı Servisi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Buzdolabı Çalışmıyor
Next reading
Buzdolabı Çalışıyor Ancak Soğutmuyor