Derin Dondurucu Soğutmuyor

Derin dondurucu soğutma sorunları için pratik bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

derin dondurucu soğutmuyor

Derin dondurucu soğutmuyor şikayetiniz varsa sizlere pratik çözümler sunmak ve sorun kaynağı hakkında bilgi vermek için hazırladığımız yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Kullanım sayısı ülkemizde oldukça fazla olan derin dondurucular zamanla sizlere soğutma sorunları yaşatabilir. Tesisat bazlı sorunlar ile çevresel etkiler yada cihaz parça kaynaklı sorunlarla arızalar yaşanmaktadır. Derin dondurucu soğutma arızalarında servisi aramadan önce sizlere önereceğimiz adımları takip edebilirsiniz. Hiç bir şey yapmadan önce soğutma sorunundan emin olmak için derin dondurucu ön paneldeki soğutma seviyesini kontrol ediniz.

Derin Dondurucu Soğutmuyorsa
Kendi can ve mal güvenliğiniz için tüm derin dondurucu arızalarında uzman desteği alınız.

Derin Dondurucu Dondurmuyor

  • Dondurucunuz hiç soğutmuyor ve buzlanma yapıyorsa bunun nedeni buzdolabındaki buz çözme sorunlarından kaynaklı bir arıza olabilir.
  • Dondurucu sistemindeki oluşan tıkanmalar nedeni ile soğutma yapamayabilir. dondurucu kısmındaki bu tıkanmaların giderilmesi gerekir.
  • Dondurucu kompresörü arızaları ve sorunlarında derin dondurucu soğutma yapamaz. Bu nedenle kompresör kontrolü, tamiri ve değişimi gerekebilir.
  • Çok sık yaşanmasada derin dondurucularda oluşan sızdırma durumlarında soğutma sorunuda ortaya çıkar. Oluşan sızıntı derin dondurucuyu devre dışı bırakır.
  • Elektrik ve enerji sorunları nedeni ile derin dondurucu arızaları ve soğutma sorunları en sık karşılaşılan durumdur. Fazla yada az gelen enerji devre elemanlarını etkileyebilir.
  • Derin dondurucunuzun kondanser fan arızalarında da soğutma yapmaması sorunu yaşayabilirsiniz. Dondurucudaki fan çalışmıyorsa soğutma sorunu yaşamanız oldukça yüksektir.

Derin Dondurucu Dondurmuyor

Derin dondurucu motorunun çalıştığından eminseniz ve çalıştığı halde soğutmuyorsa sorun kondanser ve evaporatör bobinleri nedeni olabilir. Bazen kir ne toz nedeni ile derin dondurucularda bulunan kondenser serpantinleri etkilenmiş olabilir. Ayrıca düşük performanslı soğutma yaptığı durumlarda da bu alanların kontrolü yapılması gerekir. Bu sorunda kullanıcı ve cihaz sahibi olarak sizlerin yapabileceği işlem ve çözüm bulunmamaktadır. Uzman derin dondurucu servisi tarafından bakılması çok daha uygun olacaktır.

derin dondurucu dondurmuyor

Derin Dondurucu Sogutmuyor Neden

Derin dondurucu soğutmuyor diyorsanız bir diğer sorunda arızaları röle ve termik nedeni ile olabilir. Kompresör iile bağlantısı bulunan termik ve röle sorunlarıda dondurucunun çalışmamasına neden olan bölümlerdir. Arçelik, Beko, Bosch, Vestel, Profilo, Siemens, Uğur ve diğer tüm derin dondurucularda basedilen sorun ve nedenler geçerlidir.

Derin dondurucu soğutmuyor , buzdolabı soğutmuyor şikayetlerinizde hizmet alacağınız servis ve tamircileri doğru seçmeniz gerekmektedir. Bir çok kullanıcı servis hizmeti aldığı halde benzer sorun ve şikayetleri tekrar tekrar yaşamaktadır.

Bizlere en çok ulaşan sorular genelde şunlardır.

Derin dondurucular neden soğutmaz

uğur derin dondurucu soğutmuyor

derin dondurucu sogutmuyor neden

buzdolabının derin dondurucusu soğutmuyor

derin dondurucu soğutuyor ama dondurmuyor

derin dondurucu az sogutuyor

arçelik buzdolabı derin dondurucu soğutmuyor

beko derin dondurucu soğutmuyor

arçelik derin dondurucu soğutmuyor

arçelik derin dondurucu dondurmuyor

bosch buzdolabı derin dondurucu soğutmuyor

beko buzdolabı derin dondurucu soğutmuyor

Buzdolabı Servisi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tuzla Buzdolabı Tamircisi
Next reading
Buzdolabı Motoru Devreye Girmiyor